فریم ورک آنلاین دیما

به فریم ورک آنلاین دیما خوش آمدید . این سایت یک ابزار آنلاین برای ساخت قالب سیستم های مدیریت محتوای بازمتن جوملا می باشد.

کمک به خیریه مهر آفرین

این دوتا خط مال جوملا 3 رو باید حذف کنی به جاش خط های پایین رو اضافه کنی :

 
// Add JavaScript Frameworks
JHtml::_('bootstrap.framework');
// Load optional RTL Bootstrap CSS
JHtml::_('bootstrap.loadCss', false, $this->direction);


این مال جوملا 2 هست جاش بزار:

 
$doc->addScript('templates/' .$this->template. '/js/jquery.min.js');

 

برای فعال سازی نسخه موبایل باید هنگام ایجاد قالب ، نسخه سیستم مدیریت محتوای خود را بر روی Joomla 3.0 بگذارید و نسخه موبایل را بلی بگذارید به این ترتیب برای قالب شما نسخه موبایل نیز ساخته خواهد شد.

به یاد داشته باشید در صورتی که نسخه موبایل را برای قالب انتخاب کرده باشید فایل اصلی دیزاین قالب شما به جای index.php به desktop.php تغییر نام می دهد و فایل نمایش نسخه موبایل mobile.php نام دارد.

قالب ساز یک ابزار آنلاین برای طراحی استراکچر یا چارچوب قالب جوملاست ، در این ابزار شما میتوانید چارچوب سایت خود را با ابزاری که در وسط سایت قرار گفته و کلید های جهت نما را داراست .

 

با استفاده از کلید های فوق می توانید سط یا ستون های لازم را ایجاد نماید ، اندازه هر کدام از این باکس ها بصورت پیش فرض و براساس اندازه کلی سایت تعیین می شود ، اگر میخواهید که اندازه باکسی را کوچکتر یا بزرگتر کنید میتوانید براحتی تیک وسط موقعیت را برداشته و اندازه مورد نظر خود را وارد کنید.

نکته مهم در کار با این ابزار این است که بدانید این نرم افزار فقط چارچوب را طراحی میکند و الباقی کار که شامل زیباسازی کار میشود به عهده شماست

چون قالب ساز بصورت داینامیک موقعیت ها را براساس نیاز کاربر تولید می کند امکان کنترل این موقعیت ها وجود ندارد به همین دلیل تصمیم گرفتیم در یک آموزش ساده کنترل یک سطر با سه ستون را برای شما توضیح دهیم.

در این مثال بخش وسط سایت که مطال در آن لود می شود دارای یک موقعیت راست و یک موقعیت چپ می باشد و اندازه هر موقعیت 200 پیکسل و اندازه موقعیت مطالب 600 پیکسل می باشد که در مجموع عرض کل قالب 1000 پیکسل می باشد به همین جهت ما شرط را برای این موقعیت به این صورت می نویسیم و در بالای قالب قرار می دهیم ، چون سطر قرار گیری این بخش 4 می باشد کلاس آن به این صورت شده است.

<?php if($this->countModules("right")) :
    $size1='';
else:
    $size1='200';
endif;
?>
<?php if($this->countModules("left")) :
    $size2='';
else:
    $size2='200';
endif;
?>
<?php
$size3=(600+$size1+$size2);
?>

این قسمت ابتدایی ترین بخش کد ما یعنی کنترل اندازه موقعیت وسط در صورت نبود هر یک از دو یا هر دو موقعیت است ، برای کنترل هر کدام از موقعیت ها نیز از کد زیر به عنوان مثال استفاده می کنیم

        <?php if($this->countModules("left")) : ?>
            <div id="dima_4">
                <div id="dima_4_1_wrapper">
                    <div id="dima_4_1">
                        <jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
                    </div>
                </div>
        <?php endif; ?>        

امید است این آموزش به درد شما هم خورده باشد :)

خیر این کار به دلیل اینکه ممکن است نقض کپی رایت باشد ، غیر فعال شده است ، بهمین دلیل ما این ابزار را محدود کرده ایم ، این ابزار فقط برای کسانی است که قالب خود را طراحی کرده اند و نیاز دارند تا تبدیل به جوملا شود!

فریم ورک دیما - قالب ساز حرفه ای جوملا ، وردپرس ، دروپال 6 و 7 و دات نت نیوک| Joomla, Wordpress,Drupal, Dnnuke ThemeGenerator. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

تمامی حقوق برای گروه نرم افزاری دیما محفوظ است ، طراحی شده توسط دیما تمپلیت (میترا تمپلیت) ، قدرت یافته از دیما سی ام اس

از سایت های زیر بازدید کنید!